Srdečně vás zdravím na mých stránkách a dovolte mi napsat několik řádků.

Původně jsem si říkal, že to nebude až tak těžký úkol, že sepsat několik informací o sobě nebude problém, ale nejspíše jsem trochu přestřelil a marně přemýšlím, co by vás tak asi mohlo zajímat.

Takže, narodil jsem se v roce 1963 a žiji v malém městečku „Příbor“ na severu Moravy. K focení jsem se dostal v roce 2003, kdy můj první fotoaparát byl digitální automat zn. Kodak. Přibližně po jednom roce jsem přešel o „třídu výš“ a koupil jsem si další kompakt od firmy Sony a to model W-1, který na rozdíl od svého předchůdce už byl na svou dobu vyspělý kompakt, se kterým jsem toho nafotil spoustu a kterému vlastně i tak trochu vděčím za to, že jsem u fotografování zůstal. Byl to opravdu skvělý fotoaparát. Dále to šlo už samo. Po dalších dvou letech jsem si koupil svou první zrcadlovku a tak to jde až do dneška, kdy jsem do své výbavy již zařadil spoustu další výbavy, objektivů včetně nového těla Canon 50D.

Během této řekněme krátké doby jsem si vyzkoušel mnoho fotografických „disciplín“ pokud se to dá takto nazvat. Z toho mi nejvíce přirostlo k srdci focení krajiny, nebo produktové fotografie, která je opravdu tvůrčí a dala mi hodně zkušeností jak pracovat s hloubkou ostrostí, jak využít přirozené světlo, jak použít umělé osvětlení či zábleskové světla, také mě naučila kreativnímu myšlení ve vztahu ke kompozici a mnoho dalšího, včetně postprocesingu.

Je toho mnoho co mi fotografie a fotografování dává, je až neuvěřitelné jakou energií fotografie disponuje. Díky fotografii jsem poznal spoustu skvělých lidí, získal mnoho kamarádů, viděl mnoho úžasných přírodních scén, podíval se na místa, kde jinak bych se nikdy nedostal, zažil krásné chvíle na foto-srazech a tak bych mohl pokračovat dále.

Jako v každé oblasti lidského snažení, tak i ve fotografii je neustále co zlepšovat a je prostor kam se posunout a já jsem teprve na začátku této cesty.

Tento web a zde uveřejněné fotografie jsou výsledkem mého snažení, mého pohledu – vnímání okolí a věcí kolem nás. Pokud Vás některé z mých fotografií nějakým způsobem osloví- zaujmou, budu velice potěšen, když své pocity napíšete zde do „Knihy návštěv“.

V případě Vašeho zájmu vlastnit některou ze zde uveřejněných fotografii v tištěné podobě, tak neváhejte mě prosím kontaktovat pomocí formuláře v sekci „Kontakt“.

Děkuji za Vaší návštěvu, Petr Jílek

A že čím fotím:

Canon EOS 5D Mark III, Canon EF 24–70mm f2.8L II USM, Canon 70–200 F/2.8L USM, Canon EF 85mm f/1.2 L II USM, Canon EF 100/2,8 USM macro, Canon EF 17–40 F/4 L, Canon speedlite 580 II, Manffroto 055XPROB PRO + kulová hlava GITZO GH2781QR, Zábleskové světla zn. Bowens a spoustu dalších maličkostí.

Copyright Petr Jílek © 2009, všechna práva vyhrazena! - Jakékoli komerční použití, editace a rozšiřování děl umístěných na tomto webu bez souhlasu autora je porušení autorského zákona a je zakázáno!